Berard Metodu ile

FARKI'nızın FARKINDA olun

Anne Baba Okulu

Bir insanın hayattaki en önemli rollerinden biri kuşkusuz ki çocuğunu sağlıklı ve mutlu yetiştirmek...

Anne baba okulunda; ebeveynleri bulundukları mevcut durumdan nasıl bir anne baba olmak istediklerine dair hedeflerine ulaşmaları konusunda destekler. Kişiye ayna tutarak, artılarını ve eksilerini daha objektif biçimde görmesini sağlanır. Nasıl ve nedenlerle zaman harcamak yerine, bugüne ve çözüme odaklı pratik ve yapıcı yöntemleri kullanmayı öğretilir.

Özellikle yeni anne babalar, ebeveynlik rolünden farklı beklentiler, bebeğin gelişiyle çocuklu yaşamdaki denge, farklı disiplin metotları ve suçluluk, endişe gibi birçok duygusal karmaşa ile baş etmek zorunda kalmaktadır. Bunların üzerine yoğun iş yaşamı, stres, maddi kaygılar ve ebeveyn çocuk ilişkisinde kaliteli zaman eksikliği eklenince anne baba ile çocuk arasındaki bağ zayıflar. Bu da aile içi iletişimde, sevgi ve anlayışta sorunlara yol açmaktadır.

Anne baba okulunda ebeveynler ,çocuğun gelişimini, duygularını ve motivasyonlarını daha iyi anlar, onun ve duyguların önemini yaşayarak daha iyi öğrenir, çocuğuyla iletişimini ilerletirler. Olumlu sonuçları ortaya çıkaran diğer becerileri ve düşünceleri öğrenerek gelecekte oluşabilecek sorunları önlemelerine de yardımcı olur.Anne babanın çocuğuyla daha sıcak bir ilişki kurmasını sağlayarak çocuğuna olan güvenini arttırır. En önemlisi artık anne baba olarak kendilerine olan güvenleri artar ve çocuğuyla daha sağlıklı yapıcı iletişim kurar.